teisipäev, 7. juuli 2009

Õhtusöök Prahas

Juhtusin juunikuus väisama Prahat. Seda küll tööalaselt, mis automaatselt tähendab seda, et linna jaoks eriti aega ei jäänud. Siiani jääb minu jaoks mõistmatuks, kuidas tööreisidel jõutakse pool linna turistina läbi käia ja siis veel töökohtumisel edukalt osaleda... Jo ma olen halb (lennu)aja planeerija. Nii näiteks on Brüsseli metroo mulle hästi tuttav, aga linn ise on jäänud võõraks...

Aga tagasi Praha juurde. Kuna jõudsin Prahasse kohtumisele eelneva päeva õhtul, siis oli täitsa paslik minna lühikesele jalutuskäigule ning leida koht, kus saaks ka keha kinnitada. Selle leidsin kuningliku aia külje alt ning vaatamata esialgsele hirmule, et tegemist on puhtalt turistidele mõeldud kohaga (ja ma seda muidugi ei olnud :)) sain väga hea (söögi)kogemuse osaliseks.

Menüüst hakkas kohe silma kevadine sparglihooajaline menüü ning magustoidust tiramisu gnocchi. Kokkuvõtvalt võib öelda, et magustoit oli pettumus, sest tiramisu gnocchi kujutas endast lihtsalt pisikeste pallidega serveeritud tiramisud jäätise ja maasikatega. Selle jätsin ka suures osas järele... kuigi seda pigem täis kõhu ajendil.

Igal juhul, tellisin spargli hollandi kastmes, mis oli eelroog ja magustoidu. Kelner kohe juhtis mu tähelepanu sellele, et ma tellisin eelroa, mitte põhiroa. Selgitasin, et tegemist on täiesti teadliku valikuga, kuna ma lihtsalt tean ja tunnen oma limiite :)

Ahjaa... õlu söögi kõrvale tellisin muidugi ka :) Kas ilma selleta üldse võibki?Lauale toodi väga suur kogus sparglit hollandi kastmega. Senini kahtlen, kas kelner mitte ei andnud köögis teada, et tellimuse on esitanud mingi imelik tütarlaps, kes piirdubki eelroaga :)

Roog oli imehea! Kaste oli mõnus õhuline ning just selline paras. Spargel oli noor ja ilus. Kui otsida, mille üle nuriseda, siis selleks võib olla spargli "säästlik" ettevalmistus. Ehk siis varre puitunud osa ei olnud täies ulatuses ära lõigatud/ murtud. See jäi muidugi alles. Samuti polnud seda kooritud, kuigi see ei olnudki antud juhul nii oluline, sest spargel oli tõesti värske.

Natuke tagamaadest ehk tõrvatilk meepotti ;) Nimelt, roa tellimise tegelik eesmärk oli võrdlus. Olin vahetult enne Prahat söönud sparglit hollandi kastmes Bonaparte kohvikus, kus spargli ja kastme kogus oli oluliselt väiksem (rooga täiendati hoopiski vana ahjukartuli sektoritega ning salatiga) ning hind ka krõbedam. Igal juhul pean tunnistama, et Bonaparte kohviku roog jäi väääääga pikalt maha :( Ainuüksi juba see, et kasutatud oli suurt, puitunud ehk ülekasvanud sparglit. Kaste aga jättis rohkem jahu põhjal tehtud kastme mulje nii maitselt kui välimuselt. Pettumus oli igal juhul väga suur... kahjuks.

Praha külastusega jäin igatahes väga rahule ning hea meelega läheks Tšehhi ka omaalgatuslikult pikemalt uudistama.

Tervitused,

Veronika

1 kommentaar:

ancientboy ütles ...

Mis nüüd sellesse eelroa suurusesse puutub, siis tšehhidel paistabki olevat kombeks üsna rikkalikke portsjoneid teha. Ja seda veel äärmiselt mõistliku hinna eest. Nojah, Saksamaa ju lähedal kah. :)

Igatahes kui me vanasti üsna tihti Praha vahet pendeldasime, siis oli kogemus alati samalaadne. Ka sel juhul kui tellisime ettevaatamatult kolm käiku, olid eelroad pirakad ning selle kõige hävitamisega tuli tõsist vaeva näha. Ükskord sain näiteks eelroaks hanemaksa tellides seda sellise taldrikutäie, et Tallinna Ribe oleks saanud sest vist küll seitse-kaheksa portsu oma foie gras'd teha.