teisipäev, 19. mai 2009

Pika vaikuse lõpus

Järjekordselt on olnud pikk vaikus. Selle põhjus ei ole teps olnud minu tahtmatus siia postitada. Samuti ei ole ma kokkamisega lõpparvet teinud. Põhjuseid võib ju tuua mitmeid, kuid egas need midagi muuda. Seega, välja ei hakka end vabandama. Annan taas lubaduse olla tulevikus usinam :)

Et natukenegi enda usina harrastajakoka renomeed taastada :))) siis luban alljärgnevalt kirjutada millestki täiesti uuest ja huvitavast.

Aasta alguses sattusin Stockmannis peale seentele. Ja mis siis, küsite teie... No põhimõtteliselt ei olegi selle faktis iseenesest midagi üllatuslikku. Seeni leiab Stockmannist ka halvematel päevadel. Väga heal päeval on aga Stockmannist võimalik leida šiitake-seent!



Täitsa värsket šiitake-seent! Ostsin kohe suurema karbi, et kodus sellega eksperimenteerida. Kahjuks ei ole ma pärast seda väga head päeva neid rohkem seal näinud. Käin ikka aeg-ajalt igatsevalt seeneletist mööda, kuid võta näpust... Ju oli ühekordne üllatus.

Igal juhul... uudne šiitake-seentest valmistatud roog sai kodus igati kiita.

Šiitake-seene ja tiigerkreveti vokk
Kogus piisav 4




500 g šiitake-seeni
1 väiksem brokkoli
500 g tiigerkrevette
peotäis seedermänniseemneid
seesamiõli
1 tl mett
1/2 laimi mahl
serveerimiseks riisinuudleid


Valmistamine:

1. Valmista meest ja laimi mahlast marinaad krevettide jaoks. Marinaadis ei ole krevette vaja kaua hoida, piisab 5-10 min. Samal ajal tükelda sobivaks suuruseks seened ja brokkoli.

2. Voki eraldi seened, brokkoli ja krevetid ning rösti eraldi pannil seedermänniseemned.

3. Keeda riisinuudlid vastavalt pakil toodud instruktsioonile.

4. Ühenda vokipannil riisinuudlid, seened, brokkoli, krevetid ja seedermänniseemned ning piserda üle seesamiõliga.

5. Serveeri kõrvale valget veini.


Postitusteni,

Veronika

Kommentaare ei ole: